ANASAYFA DUYURU & HABERLER
28.03.2014 Dünya Gazetesi Özeti

28.03.2014 Dünya Gazetesi Özeti

 

Oku Grubu Başkanı: Tülay Aydemir

 

Şekerleme ve çikolata ihracatçısının tadı kaçtı

Şekerleme ve bisküvi sektörü, en büyük pazarı Irak’ın “son kullanma tarihi” konusundaki yeni uygulamaları nedeniyle sıkıntılı günler yaşıyor.

Savunma Sanayii Müsteşarı görevden alındı

Savunma Sanayi Müsteşarı Murad Bayar'ın başka bir göreve atanmak üzere görevinden alınmasına dair üçlü kararname bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Twitter'dan sonra Youtube da kapatıldı!

Twitter'dan sonra video paylaşım sitesi YouTube'a da erişim engeli geldi.

Akaryakıtçılar 'tavan fiyat' için acil toplanıyor

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK), geçtiğimiz hafta aldığı benzin ve motorine tavan fiyat kararı sektör temsilcilerini alarma geçirdi.

EPDK, tarihinde ikinci kez tavan fiyat uygulamasını geçtiğimiz hafta başlattı. Kararda baz alınan İstanbul Avrupa Yakası'nda benzinin tavan satış fiyatı 5.07 TL, motorinin tavan satış fiyatı 4.42 TL olarak belirlendi. Benzin ve motorin litrede 5-24 kuruş arası ucuzladı. Sektör temsilcileri, kullanıcılar açısından olumlu görünen karararın bayileri ise olumsuz etkileyeceğini savundu. İstasyonlarda istihdamın azaltılmasının gündeme geleceği ifade edilirken, bir an önce akaryakıtı pahalılaştıran yüksek vergide iyileşme sağlayacak adımların atılması gerektiğine dikkat çekti.

Çifte vatandaşlıkta anlaşma

Almanya’da koalisyon hükümeti, uzun süren tartışmalar sonrası çifte vatandaşlık için gerekli koşullar konusunda anlaşma sağladı.