ANASAYFA DUYURU & HABERLER
26.02.2014 Dünya Gazetesi Özeti

Oku Grubu Başkanı: Tülay Aydemir

Türk Telekom’un müşterilerine sunacağı tüm yenilikleri duyuracak olan Tekno Tekir, yayınlanmaya başlayan ilk reklam filminde Türkiye’nin ilk akıllı ev telefonunu E4’ü tanıtmaktadır. Türk Telekom müşterileri E4 ile internete girebiliyor, TV seyrediyor, cep telefonundaki rehberi ev telefonuna aktarabiliyor, oyun oynayabiliyor, uygulamalar yükleyebiliyor.

31 Ekim'de düzenlenmesi beklenen Autoshow Fuarı, 2015 ilkbahara ertelendi. Kesin tarih ise önümüzdeki günlerde belli olacak.

Son yıllarda canlandırılmaya çalışılan manda yetiştiriciliği İstanbul’da köprü ve havaalanı yapımı nedeniyle tehdit altında. Bu iki projenin inşaat alanı içersinde kaldığı için tahliye edilecek, kapatılacak aile işletmeleri var. Orada manda yetiştiriciliği yapılamayacak. Ayrıca, havaalanı ve köprü yapımı nedeniyle bu bölgede yükselen arsa, emlak fiyatları manda işletmelerinin bulunduğu alanları ranta açıyor.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın bu yıl 19. kez düzenleyeceği, Koç Holding Enerji Grubu Şirketleri Aygaz, Opet ve Tüpraş’ın sponsorluğunda hazırlanan Tiyatro Festivali, Shakespeare’in 450. yaşını kutluyor.

Mobilya kenti İnegöl’de gittikçe artan kalifiye eleman açığına teknolojik çözüm gündemde. Firmalar robot ve otomasyon teknolojilerine üretimde daha çok yer vermeye başlamıştır.

Türkiye’nin ilk özel jeotermal enerji santralini kuran MB Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Uluslararası Jeotermal Birliği Başkanı Muharrem Balat, 2030’a kadar Türkiye’nin toplam enerji ithalat faturasının 1.4 trilyon dolar olarak öngörüldüğünü, ancak şu an ülkede bu enerjiyi temin edecek kaynakların olmadığını söyledi.