ANASAYFA DUYURU & HABERLER
07.05.2014 Dünya Gazetesi Özeti

07.05.2014 DÜNYA GAZETESİ ÖZETİ

Oku Grubu Başkanı: Tülay AYDEMİR

100 rekortmenin 25'i dört aileden

Türkiye’nin en çok gelir vergisi ödeyen ilk 100 isminden 25’i, 4 ailenin üyelerinden oluştu. İlk 6 sırasını Koç Ailesi’nin meydana getirdiği listede, Sabancı’dan 8, Konukoğlu’ndan 7, Tara’dan 4 isim yer aldı.

Spekülatörler fiyat artışına neden oluyor

Don ve kuraklık nedeniyle fiyatlarda yaşanan anormal yükselişe tepki gösteren kuru yemiş üreticileri, spekülatif fiyat artışlarına karşı kayıt dışı ekonominin kayıt altına alınmasını ve envanter çalışması yapılmasını istiyor.

Çankırı sanayi potansiyelini harakete geçirirse...

Geleneksel Garanti Anadolu Sohbetleri’nin 92’inci durağı Çankırı oldu. Toplantıda söz alan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, banka olarak Çankırılı KOBİ’lere 15,6 milyon TL kredi verdiklerini söyledi.

Kalite ödülü sahibi İl Padrino Türkiye’de “gerçek bir İtalyan”

Ristorante İl Padrino, İtalya devleti tarafından yurtdışında faaliyet gösteren İtalyan restoranlarına verilen kalite ödülünün Türkiye’deki ilk sahibi oldu.

Avrupa'dan incelemeye geliyorlar

Türkiye'nin ilk modern et borsasına talep artıyor. Ankara Ticaret Borsası’nın kurduğu Avrupa’nın en hijyenik et borsasını incelemek için Türkiye’den çok sayıda talep gelirken, Avrupa Birliği de heyet gönderecek. Borsanın Paris’teki et halinden daha hijyenik ortamda ve kaçağa izin vermeyen sistemle çalıştığını belirten Ankara Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Faik Yavuz, oluşan fiyatların da aynı zamanda referans özelliği taşıdığını bildirdi.