ANASAYFA DUYURU & HABERLER
30.09.2014 Dünya Gazetesi Özeti

30.09.2014 DÜNYA GAZETESİ ÖZETİ

Oku Grubu Başkanı: Tülay AYDEMİR

Tekstilci yine inşaata yöneldi

İhracatın yıldızı hazır giyim ve tekstil sektörünün temsilcileri piyasada adı konmamış bir kriz olduğunu, üretimden çıkıp mağazacılığa yönelenlerin yanı sıra son dönemde gayrimenkul sektörüne de çok sayıda firmanın girdiğini belirtti.

Okullar açıldı, İzmir'de S plaka kavgası alevlendi

İZTAD Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Cirit, 100 bin TL dolayında olması gereken S plakanın değerinin piyasada 220 bin TL’ye ulaştığını, ancak satışlarda noter işlemleri çok düşük rakamlarla gösterildiğinden oluşan rantın gözlerden kaçtığını öne sürdü.

Gelir artışından pay veren pişman oluyor!

Fiyatlandırma danışmanı Simon Kucher & Partners Türkiye Başkanı Prof. Kurtoğlu, “Ücret olarak ya sabit bir rakam ya da danışmanlık verdiğimiz şirkete sağladığımız gelir artışından pay alıyoruz. Ama pay artışı ile ödeme yapan sonunda pişman oluyor” dedi.

8 aylık dış ticaret açığı 54.2 milyar dolar

Dış ticaret açığı, ağustos ayında yüzde 13,5 artarak 7 milyar 80 milyon dolardan 8 milyar 36 milyon dolara yükseldi. Dış ticaret açığı 8 aylık dönemde yüzde 20 azalışla 54.2 milyar dolar oldu.

'KOBİ'lere özel önem ve destek verilmeli'

Avrupa KOBİ Haftası kapsamında düzenlenen ‘Kurumsal Yönetim ve Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma Semineri'nde aile şirketlerinde kurumsallaşma Ankara Sanayi Odası'nda mercek altına alındı.

Eğitimde aslan payı ana okullarının

Temmuzda düzenlenen 36 adet yatırım teşvik belgesinden 16’sı okul öncesi, anaokul ya da kreş yatırımları için verildi.

Böylesi 40 yılda bir görülür

Euro/dolar paritesinin 1.27'nin altında kalması içeride de doları tetikledi, 2.29 TL seviyesini zorladı.