ANASAYFA DUYURU & HABERLER
24.09.2014 Dünya Gazetesi Özeti

24.09.2014 DÜNYA GAZETESİ ÖZETİ

Oku Grubu Başkanı: Tülay AYDEMİR

 

 

 

Doğrudan Tazmin’de son viraj

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) trafik sigortasında doğrudan tazmin sisteminin uygulandığı İspanya, Portekiz, İtalya, Fransa, Yunanistan, Rusya ve Belçika örneklerini inceledi.

Yeni iPhone satış rekoru kırdı

Apple’ın yeni akıllı telefon modelleri iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, üç günde 10 milyon adet satarak rekor kırdı.

'Irak’taki zorluklara rağmen iş yapmayı sürdürüyoruz’

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Türkiye ile Irak arasındaki ticarette son dönemde bir çok sorunun yaşandığını, ancak ekonomi alanında eleştirilerin mutlaka geliştirilmesi gerektiğini belirtti.

Bursa ‘Tarım AŞ’ ile dünyada markalaşacak

Kentin tarımsal üretimini dünya pazarlarına taşımak için Tarım AŞ’yi kuran Bursa Büyükşehir Belediyesi, Tarım ve Hayvancılık Daire Başkanlığı için de düğmeye bastı. Belediye proje kapsamında her ilçede ihracat merkezleri oluşturacak.

Emtia son 5 yılın dibinde

Dünyanın en büyük ekonomisi ABD’den gelen canlanma belirtileri yine de yatırımcıyı rahatlatmaya yetmiyor. Temel göstergelerdeki iyileşmeler hisse senedi piyasalarına yükseliş olarak yansıyor ancak yatırımcının yakından takip ettiği Çin ekonomisindeki belirsizlik bazı varlık sınıflarını zayıflatıyor.

Kamu maliyesinde yeni dönem

Sayıştay'ın önerilerini de dikkate alan Maliye Bakanlığı, taşınır ve taşınmaz malların kaydından muhasebe kayıtlarına ve mali raporların şeffaflığına kadar birçok alanda iyileştirmeler yaptı.

Sebze üretim alanlarına 70 lira ödeme yapılacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca organik tarım desteklemeleri kapsamında meyve sebze üretim alanları için dekar başına 70 lira, tarla bitkileri üretim alanları için dekar başına 10 lira ödeme yapılacak.