ANASAYFA DUYURU & HABERLER
22.09.2014 Dünya Gazetesi Özeti

22.09.2014 DÜNYA GAZETESİ ÖZETİ

Oku Grubu Başkanı: Tülay AYDEMİR

Bolu’da turizm yatırımlarına 5’inci bölge teşviği

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, şehrin turizm yatırımları konusunda yeni bir atağa kalkacağını belirterek, ilin turizm gelişme bölgesi olarak ilan edilmesi yönünde çalışmaların tamamlandığını bildirdi. 

Piyasalar için ‘beyin fırtınası’

Sermaye piyasaları Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) önderliğinde hafta sonu Sapanca’da yapılacak çalıştay ile yol haritasını çizecek.

İSTOÇ, otel ve AVM’ye işletmeci arıyor

Bağcılar İSTOÇ Ticaret Merkezi’nde yapımı devam eden 34 katlı 400 odalı otel ile 95 bin metrekare kullanım alanı olan AVM’ye işletmeci aranıyor. AVM bölümünde ise 137 mağaza yer alıyor.

İş Güvenliği Eylem Planı’nda detaylar netleşiyor

'İş Güvenliği Eylem Planı'na ilişkin çalışmalarda detaylar ortaya çıkmaya başladı. DÜNYA'nın edindiği bilgilere göre eylem planının en önemli ayağında, iş kazası yaşanmamış işletmelere yönelik ödül mekanizması oluşturulmasını içeren düzenleme bulunuyor.

Orhangazi, artık Gedelek turşusu ile anılmak istiyor

Orhangazi, sertliği ve lezzetiyle ünlü Gedelek Turşusu ile markalaşmaya odaklandı. Orhangazi Gedelek Turşu Festivali düzenlemeye hazırlanan ilçe, ‘Hıyarcan’ adıyla markasını oluşturduğu turşunun coğrafi işareti için de gün sayıyor.