ANASAYFA DUYURU & HABERLER
04.09.2014 Dünya Gazetesi Özeti

 

04.09.2014 DÜNYA GAZETESİ ÖZETİ

Oku Grubu Başkanı: Tülay AYDEMİR

TİSK’in büyük ödülü Koç Holding’e

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nun (TİSK) AB’nin finansman desteğiyle yürüttüğü Herkes İçin Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) projesi kapsamında, 2014 yılı ödüllerini kazanan şirketler belirlendi. Yarışmanın büyük ödülü “Meslek Lisesi Memleket Meselesi” projesiyle Koç Holding’e verilirken, KOBİ Ödülünü ‘Engelsiz İlaç’ projesiyle Çevreci Eczacılar Kooperatifi kazandı.

Bu sektör kapısına K tabelası asacak

En büyük problemi korsan, taklit ve sahte ürünler olan kırtasiye sektörü, K tabelası uygulamasına geçiyor

K belgesine sahip olmak için ne yapmak gerekiyor?

Tüm Kırtasiyeciler Derneği Başkanı İzel Rozental, K belgesine sahip olmak için perakendeci kırtasiyecinin öncelikle TÜKİD’e başvurması, İstanbul Ticaret Üniversitesi tarafından online olarak verilen eğitimlerden geçerek Eğitimli Kırtasiyeci Sertifikası’na sahip olması, bağımsız bir denetim ve gözetim firması olan SGS TÜRKİYE tarafından yapılacak denetimlerde işyerinin başarılı olması ve Denetimli Kırtasiyeci Sertifikası alması gerektiğini bildirdi.

Arz tsunamisi demir fiyatlarını düşürecek

Yılbaşından bu yana fiyatlar yüzde 35 düştü. Uzmanlar 2015-2017 döneminde fiyatların gerilemeye devam edeceğini öngörüyor.

'Dünya bu savaşı kaybetti'

Dünya Sağlık Örgüt, 2 bine yakın kişinin Ebola virüsü nedeniyle öldüğünü açıkladı. Bu arada Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü, dünyanın ebolaya karşı verdiği savaşı kaybettiğine işaret etti

Motorin ithalatı yüzde 50 arttı

Haziranda motorin ithalatı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 49.49 artarak bir milyon 192 bin 281 ton olarak gerçekleşti.

Enerji borsasına 114 şirket ortak oldu

Borsa İstanbul bünyesinde faaliyet gösterecek Enerji Borsası’na 114 şirket ortak olacak. Bunlardan 100’ü elektrik, 14’ü ise doğalgaz firması.