ANASAYFA DUYURU & HABERLER
20.08.2014 Dünya Gazetesi Özeti

20.08.2014 DÜNYA GAZETESİ ÖZETİ

Oku Grubu Başkanı: Tülay AYDEMİR

İşte ihracatçının B planı

Türkiye’nin 2’nci büyük pazarı Irak’ta IŞİD’in saldırılarını Kuzey’deki Kürt bölgesine taşıması ile pek çok sektörün ihracatı sekteye uğradı. Ekonomi Bakanlığı ile TİM, Türkiye’nin süreçten en az zararla çıkması için bir ‘B Planı’ hazırlıyor.

Dünya dün limiti aştı

2000 yılında 1 Ekim tarihine gelen Limit Aşım Günü, bu yıl 19 Ağustos’a kaydı. Gezegenin bir yıl içerisinde ürettiği doğal kaynakları, sekiz aydan az bir süre içerisinde tükettik.

Rusya kapısını İsviçre açacak

Rusya'nın ABD ve AB üyesi ülkelerden gıda alımını durdurması üzerine, Avrupalı şirketler İsviçre üzerinden Rusya'ya gıda satmak istiyor.

'Zamlar kapıda'

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu Başkanı Şemsi Kopuz, son dönemde gıdada stokçuluğun artmasıyla ilgili "Zam yapmama adına sabrımızı sonuna kadar zorluyoruz ama devlet bu işe el koymazsa zamlar kapıda" dedi.

O gökdelenlerle ilgili flaş karar!

Zeytinburnu sahil yolunda tartışmalara neden olan gökdelenlerin, kentin tarihi silüetini bozan kısmının yıkılması kararına yapılan itirazları değerlendiren Danıştay, itirazları reddetti ve yerel mahkemenin verdiği yıkım kararını onadı.

İnternet Yönetişim Forumu İstanbul'da düzenlenecek

İnternet Yönetişim Forumu'nun (IGF) dokuzuncu yıllık toplantısı 2-5 Eylül tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilecek.