ANASAYFA DUYURU & HABERLER
22.07.2014 Dünya Gazetesi Özeti

22.07.2014 DÜNYA GAZETESİ ÖZETİ

Oku Grubu Başkanı: Tülay AYDEMİR

Lice'de LPG yüklü tanker patladı, 66 kişi yaralandı

Diyarbakır-Bingöl karayolunda devrilen LPG yüklü tankerin patlaması sonucu olay yerinden geçen 2 yolcu otobüsü ile bazı araçlardaki 66 kişi yaralandı.

Gazze için 3 günlük yas ilan edildi

Başbakan Yardımcısı Arınç, İsrail'in Filistin halkına yönelik katliamı lanetlediklerini belirterek, "Bununla ilgili olarak Bakanlar Kurulumuzda 3 günlük yas ilan edilmesi karar alındı" dedi

Zeytinden elektrik üretecek

Marmarabirlik, zeytin atığından enerji üretmek için düğmeye bastı. TÜBİTAK tarafından onaylanan projenin yılda 2 milyon kilovat saat elektrik üretmesi bekleniyor.

Kerpe Limanı turizme açılıyor, arkeologlar tepkili

Sualtı arkeologları büyük bölümü sular altında olan tarihi Kerpe Limanı’nın Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından sualtı tutkunlarının hizmetine açılmasını eleştirerek, dalışların su altındaki gizli tarihe zarar verebileceğini söyledi.

Turizme 44 tahsis, 1.2 milyarlık yatırım

Turizm Bakanlığı 44 önemli taşınmazı tahsise açtı. 1.2milyar yatırımla 11 bin yeni yatak kapasitesi yaratılacak.

İhracatçıya faizi 2.65’ten başlayan kredi

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile VakıfBank, ihracatçılara cazip koşullarda kredi seçenekleri sunacak özel bir protokole imza attı. TİM’den yapılan yazılı açıklamaya göre, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi ile VakıfBank Genel Müdürü Halil Aydoğan arasında imzalanan protokol kapsamında, ihracatçı firmaların dış satışları artışına destek olmak amacıyla, uygun faiz oranı ve vadelerde kredi seçenekleri ve tüm bankacılık işlemlerinde kolaylıklar sunulacak.

Tekstil ve konfeksiyon sektörü için akademi kuruluyor

Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) tarafından Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansının (BEBKA) desteğiyle yürütülen "Bursa Tekstil ve Konfeksiyon Ar-Ge Merkezi (BUTEKOM) Akademi, tekstil ve konfeksiyon sektörünün özel eğitim ve Ar-Ge üssü olacak.